Přístřešek pro auto, nebo rovnou postavit zděnou garáž? Proč dnes garážová stání slaví úspěch u mnoha majitelů motorových vozidel?
Co vám přinese přístřešek na auto
Hezčí zahradu – garážová stání postavená ze dřeva, doplněná mřížkou pro růst popínavých rostlin, zábranou proti větru, zavěšenými květináči s vhodnými rostlinami, dekorativními svítidly a předměty budou opravdovou zahradní ozdobou a nebudete je vnímat jako nějaké cizí „těleso“, jako „pěst na oku“, zkrátka jako cosi, co tam nepatří. Vhodně navržený přístřešek na auto bude spíše prodloužením obytné zóny, než jako další zděná „krabice“, kam vstupujete pouze skrze garážová vrata.
Bezproblémové parkování – se snadným přístupem pod přístřešek souvisí i garážování vozu, které nemá kolem sebe pouze omezený prostor, kdy se kolem auta dá stěží projít. V garáži se také cítíte více stísněně, zatímco přístřešek je vzdušnější a na první pohled příjemnější.
Máte auto hned po ruce a vidíte na něj – obávat se zlodějů na svém pozemku je zcela zbytečné, protože pokud si vás vytipují, nepomůže vám ani garáž v tom směru, aby to zloděje zastavilo před průnikem na pozemek. Pozemek lze zabezpečit jinak a těch možností je celá řada, např. kamera, bezpečnostní čidla, alarmy, houkačky, halogenové osvětlení atp. Důležité je, že máte vůz těsně vedle domu, v ideálním případě hned vedle vchodových dveří, takže do něj vklouznete velice rychle.
Střecha chrání vůz před sněhem, deštěm, námrazou i větrem – chránit vůz před povětrnostními vlivy je přirozené, a proto se také vozidla garážují, ovšem přístřešek na auto plní tuto funkci v podstatě stejně zodpovědně. Důležité je, aby bylo garážové stání vztyčeno spíše v závětří, tedy nejčastěji na jihovýchodní straně parcely, pak se jen stěží k auto dostanou vodní srážky, sněhové vločky, kroupy a větrné poryvy.