Nejednoduší varianta pro všechny OSVČ

Potřebujete pracovat v terénu a nemáte čas se starat o chod vašeho sídla nebo víte že by jste nestíhaly vybírat poštu? máme pro vás dokonalou možnost jak tento problém vyřešit 🙂 Co takhle zřízení virtuálního sídla či virtuální kanceláře ?

Virtuální sidlo ano či ne ?

Jako první by jsme si měly vysvětlit co je vlastně to virtuální sídlo. Jedná se vlastně o tzv. službu pro všechny podnikatele a živnostníky kteří potřebují pracovat v terénu nebo vědí že by kancelář vůbec nevyužili. Jak jistě víte podnikatelé neboli osoby OSVČ musí mít v Obchodním rejstříku zapsané nějaké to sídlo. A pokud to sídlo nemají nebo ho nepotřebují je tu právě možnost virtuálního sídla nebo virtuální kanceláře. Virtuální sídlo vzniká tak že se dvě strany domluví o tzv. pronájmu adresy. Poskytovatel (jedna strana) pronajme zákazníkovi (druhá strana) adresu jeho společnosti právě z toho důvodu že ji musí zapsat do Obchodního rejstříku. V Případě podnikatele se bavíme o tzv. podnikatelském sídle které musí být naopak zapsáno v Živnostenském rejstříku.

Schůze

A k čemu takové virtuální sídlo slouží ?

  • Uschovává dopisy či potřebné papíry druhé straně
  • Pronajímá jim zasedací místnost pro případ že by se musela uskutečnit nějaká porada či schůze
  • Z virtuálního sídla budou jedné straně přepojovat telefony a podobně.

Na tyto virtuální sídla můžete narazit především ve velkých městech jako je například Praha či Ostrava

Poskytnutí takového virtuálního sídla pro OSVČ stojí přibližně 18 800 Kč. + ještě platit daný a domluvený nájem mezi dvěma společnostmi.

Pamatujte si že virtuální sídlo ani sídlo společnosti jako takové se v případě menších ale i větších společností nesmí zapsat v místě trvalého bydliště v případě že bydlíte v paneláku či bytovém domě. Pouze osoby které mají e-shop a podobně mohou mít napsané sídlo firmy i na panelový dům. Sídlo firmy musí vždy odpovídat dané prováděné profesi.

Doporučené články